Latwo

Cykl: Pola dawno zapomnianych bitew, tom 2

Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS

Data wydania: 16 marca 2016

ISBN: 9788378188476

Liczba stron: 397

Cena okładkowa: 34,90 PLN

Wydana w USA polska space opera którą rekomendują: Mike Resnick, Nancy Kress, Jack Campbell, Kevin J. Anderson i David Weber!

Połowa dwudziestego czwartego stulecia. Ludzkość po skolonizowaniu niemal dziesiątej części Ramienia Oriona trafia w końcu na obcą, zaawansowaną cywilizację, która nie wykazując najmniejszej woli kontaktu, rozpoczyna wojnę totalną. Stawką jest nie tylko podbój nowego terytorium, ale też fizyczne unicestwienie wroga..
Na jednej z ewakuowanych pośpiesznie planet zrehabilitowany kapitan Święcki toczy swoją prywatną wojnę o ocalenie jak największej liczby ludzi. Kolonia na Delcie Ulietty kryje jednak o wiele większą tajemnicę, która być może pozwoli odmienić losy całej wojny.

Łatwo być Bogiem to fascynujący wstęp do epickiej space opery. Czytając o przygodach barwnych postaci, takich jak załoga Nomady, czytelnik wstrzymuje oddech i odkrywa tajemnice, które mogą zmienić losy Galaktyki. - Nancy Kress, zdobywczyni nagród Hugo i Nebula

W "Polach dawno zapomnianych bitew" Robert J. Szmidt wykazał się niezwykle bogatą wyobraźnią, opowiadając swoją historię z ogromnym wdziękiem i oryginalnością. Szczerze polecam - Mike Resnick, laureat nagród Hugo i Nebula.

Wartka opowieść o skorumpowanej załodze kolapsarowca, która eksplorując kolejne wrakowiska, odkrywa więcej, niżby chciała... Tak zaczyna się ta wciągająca lektura - Jack Campbell, autor bestsellerowego cyklu "Zaginiona Flota".

Napisana z rozmachem, ambitna, porywająca wyobraźnię space opera - Kevin J. Anderson, współautor cyklu "Diuna", autor "The Dark Between the Stars"