You are hereTłumacz / William Gibson - Spook Country

William Gibson - Spook Country

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /www/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

By Robert J. Szmidt - Posted on 01 grudzień 2009

 

Spook

 

 

 

  

Autor: William Gibson
Tytuł: Spook Country – W kraju agentów
Tytuł oryginału: Spook Country
Wydawnictwo: Książnica, 2008
ISBN: 978-83-245-7622-7
Liczba stron: 333

 

Alternatywna rzeczywistość. Stany Zjednoczone niedługo po wydarzeniach z jedenastego września, wysoce stechnicyzowany świat, w którym rozgrywa się misternie utkana intryga szpiegowsko-kryminalna.

Podtekst powieści jest mocno polityczny, Gibson stara się uchwycić Amerykę w kleszczach lęku i paranoi, gdzie każdy śledzi każdego, a rząd jest tylko marionetką w rękach mniej lub bardziej utajonych służb. Precyzyjna, przemyślana proza, autor słynie z oszczędnego stylu i umiejętności budowania nastroju grozy i paranoi.

Poprzez efektowną intrygę szpiegowsko-kryminalną powieść ukazuje wizję demokracji zagrożonej po wydarzeniach z 11 września 2001, kraju uzależnionego od wszechwładnych służb specjalnych.

Aferę na najwyższych szczeblach administracji rządowej śledzimy oczami osób, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Ich ścieżki krzyżują się w nieoczekiwany sposób, gdy przypadkowo trafiają na trop tajemniczej przesyłki, o którą rywalizują dwie grupy agentów i ekscentryczny miliarder.
 

ZałącznikWielkość
Spook-Country-W-kraju-agentow-bn15724.jpg18.45 KB

Subskrybuj

Subskrybuje zawartość

Polecam

obrazek
obrazek
obrazek

Galeria